Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 7?

unnamed file 7

Żadne, nawet najlepszej jakości urządzenie nie jest wolne od usterek. Również w popularnych iPhone’ach mogą przydarzyć się kłopoty, choćby ze źródłem zasilania. To bardzo częsty mankament telefonów, przez który użytkownik może mieć spore problemy. Rozładowujący się akumulator jest frustrujący, jednak kłopot można zniwelować poprzez usuniecie starego ogniwa. Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 7?

Jak rozpoznać sygnały wadliwej baterii?

Nie w każdym przypadku bateria ulega zużyciu w trakcie jej wykorzystania. Często jednak z dużym wyprzedzeniem da się zdiagnozować narastający problem. Jeśli zauważysz w swoim urządzeniu sygnały, takie jak:

  • krótszy czas utrzymania energii po standardowym ładowaniu,
  • częste rozładowanie urządzenia, nawet przy kilkunastoprocentowym poziomie energii,
  • problemy z ładowaniem – ładowarka nie działa po podłączeniu lub wyskakuje komunikat o niewłaściwym napięciu ładowania,
  • telefon często się przegrzewa, co może sugerować usterki wewnątrz ogniwa akumulatora,

najlepiej udaj się do serwisu. W większości takich sytuacji kłopoty rozwiązuje wymiana baterii iPhone 7 plus, która wbrew pozorom nie jest aż tak dużym wydatkiem…

Nowe ogniwo za kilkaset złotych

W przypadku nowoczesnych smartfonów koszt wymiany ogniwa zwykle mieści się w przedziale od 150 do 350 złotych. Na cenę naprawy ma wpływ przede wszystkim marka i model telefonu, dostępność zamiennego akumulatora jak również koszty robocizny.

Te ostatnie mogą wzrosnąć, ze względu na trudne ułożenie baterii. W nowszych modelach iPhone bardzo często znajduje się ona znacznie głębiej, a dotarcie i odłączenie starego akumulatora wymagać będzie więcej pracy. To wszystko ma wpływ na podniesienie kosztów takiej naprawy.

Co mogę zrobić, by zachować dobry stan baterii na dłużej?

Po pierwsze ważny jest odpowiedni sposób zasilania energii. Każde ogniwo ma określoną liczbę cykli pełnego ładowania, po których przekroczeniu ulega ona zużyciu. Aby jak najbardziej opóźnić ten moment, wystarczy kontrolować stopień załadowania urządzenia. Najlepiej, gdy ładowanie zakończymy przed przekroczeniem 80% wypełnienia baterii i nie dopuścimy do całkowitego rozładowania telefonu.

Warto również zadbać o to, by telefon miał jak najmniej uszkodzeń mechanicznych. Podczas uderzenia nim o twardą powierzchnię, nie tylko wyświetlacz narażony jest na uszkodzenie. Przy poważniejszym wstrząsie, potrzebna będzie również wymiana baterii iPhone. Warto więc unikać uderzeń lub zabezpieczyć urządzenie poprzez specjalne etui.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Ile kosztuje dentysta i jak znaleźć dobrego specjalistę?

1 czerwca 2021

Wizyta u dentysty to dla wielu osób duży stres oraz strach przed bólem. Mimo to regularne kontrole w gabinecie dentystycznym są konieczne, inaczej nie będziemy w stanie w odpowiedni sposób…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady