Co to jest fotoodmładzanie? Poradnik dla zainteresowanych

unnamed file

Znieczulenie nie jest stosowane w leczeniu fotoodmładzania twarzy. Aby zminimalizować dyskomfort, stosowane są tylko specjalne przewodzące żele ochronne. Chociaż niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort termiczny podczas zabiegu, skóra poddawana zabiegowi fotoodmładzania z czasem dostosowuje się do pulsujących promieni świetlnych, a efekt ten jest znikomy.

Fotoodmładzanie – zabieg oczyszczający

Fotoodmładzanie twarzy nie jest bolesne ani skomplikowane technicznie. Podczas zabiegu na oczyszczoną z balsamów i wysuszoną skórę nakładany jest specjalny żel przewodzący, który dodatkowo chroni przed oparzeniami. Za pomocą specjalnej miękkiej głowicy laserowej promienie IPL są emitowane na skórę twarzy w krótkich błyskach.

W pierwszych dniach zaleca się nakładanie kremów silnie natłuszczających i filtrujących na miejsca narażone na fotoodmładzanie, ponieważ skóra poddana zabiegowi złuszcza się to efekt pożądany. Pacjentom zaleca się powstrzymanie się od peelingów i opalania do końca serii zabiegów. Nie należy go również stosować w basenie w dniach bezpośrednio po zabiegu. 

Fotoodmładzanie, a ryzyko

Stwarza to ryzyko oparzeń słonecznych i dyskomfortu, nadmiernego usunięcia i trwałego zaciemnienia skóry twarzy. W przypadku tego zabiegu możemy mówić o możliwych skutkach ubocznych w przeciwieństwie do problemów z fotoodmładzaniem.

Ze względu na to, że warunki urządzenia produkującego IPL są dobierane w biurze odpowiednio do odnowionej lokalizacji, zmniejsza się ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i o ile nie ma wątpliwości co do wykonania, jest to proces.

Niektórzy pacjenci podczas zabiegu odczuwają lekkie mrowienie twarzy, które utrzymuje się przez cały czas trwania zabiegu i ustępuje do kilku minut po jego zakończeniu, lekkie zaczerwienienie bezpośrednio po użyciu, do lekkiego obrzęku lub przebarwienia. Jednak ciemność owrzodzeń pigmentacyjnych po zabiegu jest stanem naturalnym i pożądanym, gdyż świadczy o tym, że zabieg jest dobrze wykonany. Po kilku dniach ciemne owrzodzenia zostaną usunięte, tworząc jasną, zdrową skórę na twarzy.

Fotoodmładzanie – ciekawostki

Skóra, która nie jest chroniona przed słońcem, zaczyna się szybciej starzeć. Staje się szorstka i sucha, traci sprężystość i połysk. Efektem opalania są głębsze zmarszczki i bruzdy, popękane naczynka, plamy i przebarwienia. Do niedawna takie zmiany uważano za nieodwracalne.

Okazało się, że melanina, hemoglobina i kolagen napromieniowane impulsowym źródłem światła pochłaniają je i zamieniają w ciepło. Zmiany ulegają zniszczeniu, a zdrowa skóra wokół niej pozostaje nienaruszona.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak wybrać dobre buty trekkingowe?

1 lipca 2021

Buty trekkingowe to obuwie przeznaczone do wędrówek na różnym poziomie trudności, bardzo często po wymagających terenach, na przykład górskich. Dobre, wygodne buty to podstawa, jeżeli zależy nam na maksymalnym komforcie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady