Czy obawy związane z leczeniem kanałowym są słuszne? Jakie korzyści niesie leczenie endodontyczne?

czy obawy zwiazane z leczeniem kanalowym sa sluszne jakie korzysci niesie leczenie endodontyczne 1.jpg 1

W stomatologii wyróżnia się wiele zabiegów, mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, ale także ratowanie zębów przed utratą. Do zabiegu, który pozwala zachować uzębienie, zaliczamy leczenie kanałowe. Jest to dosyć popularna forma leczenia stomatologicznego. Niestety wciąż wiele osób obawia się takiego leczenia. Czy te obawy są słuszne i czy naprawdę trzeba się bać leczenia endodontycznego?

Leczenie kanałowe – czy naprawdę masz się czego obawiać?

Wiele osób uważa, że leczenie kanałowe to coś najgorszego, co może zaproponować stomatolog. Należy jednak wiedzieć, że kwestia leczenia kanałowego wygląda zupełnie inaczej. Dzięki wdrożeniu takiego leczenia mamy ogromne szanse na uratowanie chorego zęba.

Leczenie kanałowe to ostateczność w momencie, gdy zawiodą wszystkie inne próby ratowania zęba. Jeżeli pacjent nie zdecyduje się na tę formę leczenia świadomie, doprowadzi do utraty swojego zęba.

Proces leczenia kanałowego nie jest skomplikowany, a pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Przed rozpoczęciem leczenia endodonta wrocław podaje znieczulenie, dzięki czemu przebywanie na fotelu dentystycznym jest komfortowe, a sam pacjent czuje się dużo bezpieczniej.

Jakie korzyści płyną ze wdrożenia leczenia kanałowego?

Rozwój zaawansowanej próchnicy może prowadzić do powstania dolegliwości bólowych, rozwoju stanu zapalnego, a w najgorszym przypadku utraty zęba. Zazwyczaj wystarczające jest oczyszczenie zęba ze zmian próchnicowych i wypełnienie. Zdarza się jednak, że w przypadku rozwoju próchnicy, konieczne jest zastosowanie leczenia kanałowego, czyli oczyszczenie kanałów zęba.

Jeżeli chcesz uniknąć problemów związanych z utratą zęba, a także nieprzyjemnymi dolegliwościami, powinieneś zdecydować się na leczenie, które proponuje Ci stomatolog. Leczenie kanałowe wrocław daje szanse na uratowanie zęba, a więc nie musisz ponosić dużych kosztów związanych z uzupełnieniem brakującego uzębienia. Możesz zachować swój stały ząb i uniknąć dodatkowych wydatków.

Czy leczenie kanałowe to duża ingerencja w zęba?

Leczenie endodontyczne wiąże się z większą ingerencją w zęba niż zwykłe oczyszczenie i wypełnienie go plombą. Należy jednak wiedzieć, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie w przypadku znacznego uszkodzenia zęba.

Samo leczenie nie jest szkodliwe ani dla leczonego zęba, ani dla pacjenta. Osoby u których, konieczne jest przeprowadzenie takiego leczenia, nie muszą się zatem obawiać, że będzie miało to jakieś negatywne skutki. Materiały stosowane do wypełniania kanałów zęba są bezpieczne, a leczenie przeprowadzane jest sprawnie i w profesjonalny sposób.

Może spodobać Ci się również:

Dlaczego warto zostać rekruterem?

1 stycznia 2022

Wiele dostępnych obecnie ofert pracy dotyczy branży HR. Zastanawiasz się, czy pozyskiwanie nowych pracowników dla firm to opłacalne zajęcie? Spróbować swoich sił na wspomnianym stanowisku, ale nie wiesz, jakie warunki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady