Drzwi antywłamaniowe, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?

unnamed file 9

Szereg rozwiązań technologicznych wprowadzają producenci do swoich modeli drzwi wejściowych, aby spełniały wysokie wymagania pod względem bezpieczeństwa. Poza oczywistym dodatkowym wyposażeniem antywłamaniowym, drzwi takie powinny same w sobie być konstrukcjami wytrzymałymi i trwałymi.

Wybierając drzwi do pomieszczeń gospodarczych szczególny nacisk kładziemy właśnie na bezpieczeństwo. Warto podkreślić, że wejście do garażu, piwnicy lub kotłowni może być wykorzystane, jako „wytrych” dla intruza chcącego splądrować dom. Dlatego konieczne jest dokładne zabezpieczenie zewnętrznego przejścia.

Drzwi do domu i drzwi techniczne, jak wybrać jedno i drugie?

Dom jednorodzinny, wolnostojący składa się z wielu pomieszczeń, nie tylko mieszkalnych. Drzwi wejściowe do domu muszą charakteryzować się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi oraz antywłamaniowymi, a jednocześnie być wyglądem dopasowane do wizerunku domu. Natomiast drzwi techniczne koniecznie musza spełniać najwyższą klasę bezpieczeństwa, ale ich wygląd, poza zachowaną estetycznością, nie musi być wyjątkowo designerski.

Ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy takim wyborze materiał wykończeniowy oraz dodatkowe wyposażenie antywłamaniowe. Drzwi techniczne powinny również dobrze izolować wnętrze i nie pozwalać na utratę ciepła. To wszystko warto wziąć pod uwagę szukając odpowiednich drzwi technicznych.

Drzwi do pomieszczeń gospodarczych, jakie materiały wybrać?

Aby drzwi spełniały warunki antywłamaniowości muszą być wytrzymałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Tu warto postawić na stalowe drzwi wejściowe lub hybrydowe. Te drugie, poza wysoką klasa antywłamaniową zapewne spełnią też rolę drzwi estetycznych i dobranych do całego projektu domu.

Przy drzwiach do pomieszczeń gospodarczych ważną rolę odgrywają również zabezpieczenia przed ogniem i wilgocią. Warto więc zwrócić tu również uwagę na wyposażenie skrzydła drzwiowego oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych. Powinny one być dobrze zaimpregnowane, ognioodporne i wodoodporne.

Jakie dodatki do drzwi antywłamaniowych wybrać?

Konstrukcja drzwi antywłamaniowych to nie tylko dobrze zabezpieczone skrzydło drzwiowe. W kwestii bezpieczeństwa zwrócić uwagę należy również odpowiednio zabezpieczoną ościeżnicę oraz zawiasy. Warto poszukać producenta, który w standardzie danej klasy bezpieczeństwa oferuje wszystkie niezbędne elementy, takie jak wkładki, zamki i wewnętrzne wzmocnienia. Tak wykonane wejście dostępne od strony ogrodu i mniej widoczne pozwoli spać spokojnie domownikom.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak liczyć odszkodowanie za zwolnienie z pracy? Czy każdy może uzyskać odszkodowanie za utratę zatrudnienia?

1 listopada 2021

Praca za granicą dla wielu osób jest czymś, co bezpośrednie przekłada się, na jakość życia. Niestety zdarza się, że stosunek pracy może ulec zakończeniu. Dzieje się tak nie tylko z…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady