Jakie buty do garnituru odpowiednio dopasować kolorystycznie?

unnamed file 1

Oczywiście idealnie dopasowany garnitur to klucz do dobrego wyglądu. Jednakże dobry wygląd może nie wystarczyć eleganckiemu mężczyźnie, a zatem co jeszcze ma wpływ na podniesienie walorów estetycznych? Odpowiedź jest prosta: to dodatki komponujące się adekwatnie ze strojem, a wśród nich oczywiście buty.

Wybór butów pasujących do garnituru można zacząć od określenia fasonu i stylu. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj eleganckiego obuwia na lato oraz na zimę. Trzecim aspektem rozpatrywanym przy wyborze jest kolor, który zdecydowanie a wpływ na to, że elegancji mężczyzna w garniturze wygląda doskonale.

Czarny garnitur: jakie buty wybrać?

Większość mężczyzn wie, jak dobrać kolor krawata i poszetki, ale nie zawsze umie dobrać kolor butów. Dopasowanie go do garnituru może być trudne, a jeśli zostanie źle dobrany, to szykowny wygląd może zostać całkowicie popsuty. Niezależnie, czy jest to strój na co dzień, czy garnitur ślubny należy całą kolorystykę ubrania łącznie z obuwiem do siebie dopasować w sposób odpowiedni.

Jeśli chodzi o czarny garnitur, to jedynym kolorem butów akceptowanym jest czerń. Noszenie czarnego garnituru i zestawienie go z brązowymi butami można porównać do zestawienia czarnych lakierek i białych skarpetek. Po prostu nie należy tego robić. Czerń to najbardziej formalny kolor w garderobie i należy stosować do niego jasno wytyczone zasady.

W granatowym garniturze i kolorowych butach

Granatowy garnitur jest wszechstronny, a to oznacza więcej opcji aranżacji reszty dodatków. Można tu uzyskać dobry efekt zestawiając granat z klasyczną czernią, albo brązem. Tak samo, jak w przypadku koszuli, granatowy garnitur dobrze dopasowuje się z wieloma kolorami.

Ciekawym rozwiązaniem będą buty w kolorze bordo, jednakże z trzeba pamiętać, że to okoliczności noszenia stroju formalnego determinują wybór takiego koloru. Warto nadmienić, że kolor butów i dodatków nie powinien zdominować całego wyglądu.

Szary garnitur, jakie buty?

Szary garnitur, to bardzo szerokie pojęcie. Ilość odcieni od jasnej popieli do ciemnego grafitu uniemożliwia jednoznaczną odpowiedź, jakie buty wybrać. Zasadniczo, tak jak w przypadku granatu dobrze będą wyglądały buty czarne lub bordo. W przypadku brązowych butów, odcień należy dopasować do odcienia garnituru; im jaśniejszy strój, tym jaśniejszy brąz na butach.

Zasada doboru kolorystycznego całej garderoby zależna jest od pomysłowości i wyobraźni. Dobre dopasowanie butów w odpowiednim fasonie i kolorze polega na mądrym ich zestawieniu z garniturem. Trzymając się jednak pewnych utartych zasad można uzyskać w pełni doskonały elegancki efekt.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Czym są buty dielektryczne i gdzie je kupić?

1 września 2021

W niektórych miejscach pracy odzież i obuwie ochronne to podstawowe elementy, bez których wykonywanie codziennych obowiązków nie jest możliwe. Buty ochronne mają na celu zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy, podczas…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady