Wymiana starych drzwi na nowe. Na co zwrócić uwagę?

unnamed file 2

Drzwi zewnętrzne, zabezpieczające dom, muszą być wytrzymałe i trwałe tak, aby wytrzymać wiatr, opady deszczu lub śnieżycę, a także palące słońce. Jednocześnie muszą chronić przed potencjalnym intruzem, ważne jest również zachowanie ciepła w domu i ciszy. Jeśli dodamy do tego jeszcze długoletni dobry stan techniczny oraz elegancki wygląd można mieć trudności z wyborem modelu, który spełni wszystkie powyższe warunki.

Posiadając stare drzwi wejściowe można założyć, że wykonane były w przestarzałej technologii, a tym samym parametry wymagane dziś nie są spełnione. To powoduje, że wielu właścicieli domów podejmuje decyzję o wymianie na nowoczesne drzwi zewnętrzne.

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Wymiana starych drzwi następuje zazwyczaj, gdy widoczne są już wyraźne uszkodzenia. Nawet metalowe drzwi po wielu latach tracą swoje właściwości. Przy modelach drewnianych w starszym typie uszkodzeń jest znacznie więcej.

Niezależnie, czy jest to wybór drzwi zewnętrznych do mieszkania, czy domu wolnostojącego warto zastanowić się, jakie parametry będą najkorzystniejsze. To determinuje wybór pod względem materiałów i właściwości technicznych. Nowe technologie pozwalają na wyprodukowanie odporniejszych i dobrze izolowanych drzwi drewnianych, jak również ładnie i elegancko wyglądających drzwi stalowych.

Jak wymienić drzwi zewnętrzne?

Czasami wymiana polega tylko i wyłącznie na wstawieniu nowego skrzydła drzwiowego. W tym celu należy dobrze wymierzyć otwór drzwiowy i odpowiednio dopasować nowe skrzydło do starej ramy i ościeżnicy. Warunkiem takiego montażu jest dobry stan obu tych elementów.

Jeśli jednak ościeżnica lub rama jest w złym stanie należy je bezwzględnie usunąć i wstawić całe drzwi w nowej rami i z nową ościeżnicą. Nie należy również zapomnieć o progu, gdyż wszystkie elementy wejściowe powinny być trwałe i gwarantować dobrą izolację.

Czym się kierować przy zakupie drzwi

Niezależnie od tego, czy kupujemy samo skrzydło drzwiowe, czy całą konstrukcje wejściową wybór zacząć należy od przejrzenia ofert poszczególnych producentów. Należy mieć świadomość, że odpowiednie drzwi zewnętrzne o wysokich parametrach bezpieczeństwa i izolacyjności, a także o ładnym wyglądzie nie będą zbyt tanie. To skłania do wybierania drzwi bardziej pod względem ich właściwości niż ceny.

Nie należy sugerować się tym czynnikiem, jeżeli chcemy nasze wejście dobrze zabezpieczyć. Wybrany model drzwi musi mieć uwidocznione wszystkie wartości w specyfikacji. W zależności od wyboru klasy bezpieczeństwa i termoizolacji na tej podstawie oraz na podstawie rad producenta możemy dokonać prawidłowego wyboru.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jak rozpoznać uszkodzony rozrząd? Sprawdź kiedy udać się do mechanika

1 lutego 2021

Eksploatacja pojazdu nie obejdzie się bez konieczności serwisowania go i dokonywania przeglądów. Przy regularnej jeździe, niektóre elementy zużywają się szybciej, inne wolniej. Wymagana jest stała kontrola samochodu po to, aby…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady