Z brodzikiem czy bez – jaka kabina prysznicowa jest lepsza?

Z brodzikiem czy bez – jaka kabina prysznicowa jest lepsza?

Na rynku można znaleźć wiele różnych kabin prysznicowych, na przykład wnękowe, typu walk-in, przyścienne czy narożne. Ostatnio duże zainteresowanie budzą rozwiązania z brodzikiem. Sprawdź, czym się charakteryzują i czy warto w nie inwestować. A może tradycyjna kabina jest lepszym wyborem? Lektura niniejszego artykułu rozwieje Twoje wątpliwości.

Prysznic z brodzikiem – zalety

Kabina prysznicowa z brodzikiem ma wiele zalet. Jednym z jej niewątpliwych atutów jest łatwość montażu. Wystarczy kupić gotowy zestaw i zainstalować go w swojej łazience. To duża oszczędność czasu i nerwów. Nie trzeba się bowiem zastanawiać, czy wszystkie elementy do siebie pasują jak je do siebie przymocować. Wspomniane rozwiązanie z często wybierane przez rodziców małych dzieci. Przede wszystkim ze względu na dużą wygodę. Jeśli prysznic ma podest, łatwiej umyć pociechy. Poza tym brodzik w pewien sposób zabezpiecza płytki przed zachlapaniem. Większość wody pozostaje na podeście.

Warto również zauważyć, że opisywane kabiny prysznicowe są dostępne w wielu wariantach. Różnicuje je między innymi oraz kształt brodzika. Dzięki bogatej ofercie znalezienie produktu dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań staje się dużo prostsze, a co za tym idzie zajmuje mniej czasu.

Prysznic bez brodzika – zalety

Prysznic bez brodzika cieszy się dużą popularnością wśród osób starszych i niepełnosprawnych, które mają problemy z poruszaniem się lub jeżdżą na wózku inwalidzkim. Jeśli kabina jest zamontowana bezpośrednio na płytkach, można się łatwiej do niej dostać. Nie trzeba pokonywać żadnych progów. Zminimalizowane zostaje więc ryzyko potknięcia i upadku. Prezentowane rozwiązanie z pewnością docenią również właściciele czworonogów.

Prysznic z brodzikiem czy bez – co wybrać?

A zatem, które rozwiązanie jest lepsze – prysznic wyposażone w brodzik czy ten postawiony bezpośrednio na płytkach. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań. Oba rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony.

Podejmując ostateczną decyzję należy zwrócić szczególną uwagę na codzienne przyzwyczajenia. Warto inwestować w  produkty sprawdzonych i znanych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Dzięki temu nabywca zyskuje pewność, że dana kabina prysznicowa została wykonana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości i nie zepsuje się po kilku tygodniach bądź miesiącach użytkowania.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Po co dentysta zatruwa ząb? Czy zabieg ten jest bezpieczny u każdego?

1 maja 2021

Leczenie stomatologiczne zazwyczaj składa się z kilku etapów. Nie zawsze samo założenie plomby rozwiązuje problem. Niekiedy może okazać się konieczne zatrucie zęba, aby prowadzone leczenie było skuteczne. W jakim celu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady