Zamykanie naczynek – jaka metoda będzie najlepsza?

unnamed file 5

Rozszerzone, popękane naczynka stanowią dość poważny problem natury estetycznej. Wielu osobom odbierają pewność siebie i powodują, że wycofują się one z życia towarzyskiego. Choć jeszcze kilkanaście lat temu pozostawało nam zaakceptowanie tego, jak się wygląda, dziś nowoczesna medycyna estetyczna daje możliwość pozbycia się problemu i to raz na zawsze. Jaką metodę zamykania naczynek wybrać oraz kto może skorzystać z tego typu zabiegów?

Laserowe zamykanie naczynek 

Laserowe zamykanie naczynek Kraków polega na zastosowaniu specjalnego lasera, który emituje odpowiednią wiązkę światła. W tym wypadku dochodzi do podgrzania krwi, koagulacji, a następnie zamknięcia naczynka. Zabieg nie jest bolesny i nie trwa zbyt długo, choć oczywiście można podczas niego odczuwać pewien dyskomfort. 

Taki zabieg sprawdzi się także w przypadku leczenia trądziku, rumienia, grzybicy skóry, fotoodmładzania.

Ile zabiegów będzie potrzebnych?

To, ile zabiegów będziemy musieli wykonać, aby pozbyć się nieestetycznych popękanych naczynek, w dużej mierze będzie zależało od stopnia zaawansowania problemu. Niekiedy wystarczy 2-3 zabiegi, innym razem trzeba będzie powtórzyć zabieg kilkakrotnie. Oczywiście specjalista przedstawi dokładny plan działania oraz koszty leczenia. 

Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że rozszerzone naczynka oraz rumień lubią nawracać, dlatego w niektórych przypadkach niezbędne będzie cykliczne powtarzanie zabiegów. Między zabiegami należy robić przerwy, dopiero po zakończeniu całego procesu leczenia, czyli po kilku miesiącach można będzie określić, czy zamykanie naczynek się powiodło. Skóra bardzo sucha, wrażliwa musi mieć czas na wyciszenie oraz regenerację, trzeba brać to pod uwagę.

Laser – najlepsza metoda zamykania naczynek

Zabiegi z wykorzystaniem lasera są obecnie najskuteczniejsze, a jednocześnie mało inwazyjne, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Zabieg jest skuteczny, bezbolesny i nie trzeba poświęcać na tego typu leczenie zbyt dużo czasu. 

Problem z rozszerzonymi naczynkami dotyczy bardzo wielu osób, szczególnie tych o wrażliwej i suchej skórze, ale nie tylko. Gdy zmagamy się z rozszerzonymi naczynkami, które spędzają nam sen z powiek, zabieg laserowy stanowi bardzo dobre rozwiązanie. Choć w tym przypadku trzeba nastawić się na dość wysokie koszty, bez wątpienia jest to bardzo dobra inwestycja.

Oczywiście niezwykle istotne jest to, aby trafić do dobrego gabinetu kosmetycznego, dlatego nigdy nie podejmujmy współpracy ze specjalistą bez uprzedniego sprawdzenia jego kompetencji.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jaki program dla firmy? Kiedy praca prawnika staje się prostsza?

1 marca 2021

Kancelaria adwokacka to miejsce, gdzie oprócz przyjmowania klientów bardzo ważne są także narzędzia, które mają za zadanie w jak największym stopniu ułatwić pracę. Każda kancelaria powinna dobrać taki program, który…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady