Jak dobrać stolik nocny? Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Jak dobrać stolik nocny? Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Sypialnia to miejsce, gdzie każdego dnia możemy odpocząć po ciężkim dniu. Dlatego też warto zadbać o to, żeby pomieszczenie, w którym spędzamy prawie połowę dnia, było idealne pod każdym względem. Pierwszym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest łóżko. Jednak nie jest to jedyna ważna rzecz, gdyż szczególną rolę odgrywa także stolik nocny.

Stolik nocny – idealny do każdego wnętrza?

Stolik nocny jest ważny nie tylko ze względu na aranżację, ale również odgrywa inną ważną rolę. W ofercie różnych sklepów znajdziemy wiele stolików nocnych, ale czy każdy z nich będzie odpowiedni? Otóż, zanim wybierzemy ten konkretny, należy zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić sypialnię.

Jeśli jest ona już umeblowana, a brakuje nam tylko stolika to, musimy się zastanowić, jaki będzie pasował do reszty elementów znajdujących się w tym pomieszczeniu. Do sypialni urządzonej w prosty i funkcjonalny sposób idealnie będzie pasował stolik nocny loft. Styl loftowy charakteryzuje się nowoczesnością, a więc zakup stolika w stylu loftowym będzie najlepszym rozwiązaniem.

Niekiedy może się zdarzyć, że kupimy stolik loftowy nie zwracając uwagi na obecny wystrój. Jest to oczywiście dosyć ryzykowne jednak w większości sytuacji, okazuje się, że pasuje on praktycznie do każdego wnętrza.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybór stolika nocnego nie zawsze jest prostym zadaniem. Pierwszy krok, jaki powinniśmy wykonać to znalezienie odpowiedniego koloru. Dobrze jest go dopasować do innych mebli, które stoją w sypialni.

W stylu loftowym możemy zobaczyć wiele odcieni kolorów np. brąz, czerń, biel itp. Dlatego warto postawić na taki, który nie wpłynie negatywnie na resztę aranżacji.

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na kolor, w jakim ma być nasz stolik, warto pomyśleć, czy ma on mieć w wyposażeniu szufladę lub inną półkę, czy wyłącznie blat. Jest to dosyć ważne, ponieważ każdy mebel musi spełniać nasze wymagania.

Jeden stolik kilka możliwości

Pomimo tego, że do sypialni zazwyczaj potrzebujemy nie więcej, niż dwa stoliki, po jednym z każdej strony to taki niewielki mebel może pełnić jednocześnie kilka funkcji. Świetnym pomysłem jest zakup stolika nocnego podwójnego, czyli takiego, który w razie konieczności można wysunąć spod spodu. Dzięki temu będziemy mieli więcej miejsca.

Na stoliku znajdującym się w sypialni można postawić lampkę, położyć ulubioną książkę lub inne rzeczy codziennego użytku. Poza tym jest to dobre rozwiązanie, gdy koło łóżka sypialnianego znajduje się za dużo wolnego miejsca, które chcemy zagospodarować.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Sprzedaż internetowa – jaka forma opodatkowania? Sprawdzamy jak się rozliczyć z takiego biznesu

1 czerwca 2021

W dobie pandemii, kupno i sprzedaż w internetowych serwisach zyskało na popularności. To jeden z łatwiejszych sposobów finalizacji transakcji, wiele przedsiębiorstw więc rozpoczyna przygodę z e-commerce. Prowadząc sklep, trzeba jednak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady