Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań? Jakie metody są najskuteczniejsze?

unnamed file 4

Zapach ubrań to bardzo ważna kwestia bez względu na to, czy nosimy je do pracy, czy w domu. Niestety może się zdarzyć, że w naszej szafie pojawi się nieprzyjemny zapach stęchlizny, co uniemożliwi nam założenie ulubionych rzeczy. Jeżeli już przydarzy nam się taka sytuacja, warto wiedzieć, w jaki sposób skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu.

Zapach stęchlizny – jak się go pozbyć?

Przyczyn powstawania nieprzyjemnego zapachu może być wiele, ale jedna z nich, która najczęściej powoduje, że ubrania nie pachną, tak jak powinny, jest niedokładne ich wysuszenie. Schowanie do szafy wilgotnych rzeczy z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście nie zawsze jesteśmy świadomy tego, że schowaliśmy coś, co nie do końca było suche.

W momencie, gdy poczujemy zapach stęchlizny na naszych ubraniach, powinniśmy jak najszybciej się go pozbyć. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na ponowne wypranie bądź płukanie ubrań w płynie do płukania. Oba te sposoby są dobre, zwłaszcza gdy do płukania użyjemy lenor gold.

Kolejną możliwością jest włożenie ubrań do zamrażarki lub spryskanie ich alkoholem np. wódką. To, który ze sposobów będzie najbardziej odpowiedni, zależy od ilości ubrań, które wymagają odświeżenia.

Jak zapobiec powstawaniu brzydkiego zapachu?

Jeśli nie chcemy, żeby naszej szafie unosił się zapach stęchlizny, musimy przestrzegać kilka podstawowych zasad. Jak wiadomo główną przyczyną brzydkiego zapachu, są niedosuszone ubrania, ale warto wymienić tutaj także inne powody.

Podczas prania trzeba zadbać o to, aby po jego zakończeniu mokre ubrania nie leżały zbyt długo w pralce. Poza tym musimy zadbać także o czystość samej pralki, ponieważ tam również mogą gromadzić się bakterie. Niekiedy winowajcą może być też szafa, którą trzeba regularnie sprzątać.

Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, to suszenie ubrań. Nie mogą one wisieć zbyt blisko siebie oraz najlepiej suszyć je w większych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Czy środki do prania zawsze są skuteczne?

Skuteczność podczas usuwania zapachu stęchlizny ma ogromne znaczenie, ponieważ od tego zależy, czy pozbędziemy się nieprzyjemnej woni. Podczas zakupu ważne jest, żeby wybierać produkty dobre jakościowo. Ceny takich produktów są nieco wyższe, ale mamy pewność, że ubrania będą ładnie pachniały, a brzydki zapach nie będzie już wyczuwalny.

Co więcej, muszą być stosowane one zgodnie z zaleceniami. Mała ilość detergentu może okazać się nieskuteczna. Natomiast duża ilość płynu także nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ nie wpłynie to na lepszy zapach ubrań, a wręcz przeciwnie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 7?

1 czerwca 2021

Żadne, nawet najlepszej jakości urządzenie nie jest wolne od usterek. Również w popularnych iPhone’ach mogą przydarzyć się kłopoty, choćby ze źródłem zasilania. To bardzo częsty mankament telefonów, przez który użytkownik…

Czytaj więcej