Jakie kwalifikacje musi mieć doradca podatkowy? Jaką formę zatrudnienia może wybrać doradca podatkowy?

unnamed file 1

Doradca podatkowy to osoba, która zajmuje się udzielaniem porad związanych z prawem podatkowym. Wbrew pozorom z usług doradcy podatkowego korzysta wiele osób, które nie do końca znają przepisy prawa podatkowego i nie są w stanie samodzielnie zająć się związanymi z tym sprawami. Jakie kwalifikacje powinien posiadać doradca podatkowy, aby jego praca była wykonywana w sposób legalny i profesjonalny?

Jakie wykształcenie musi mieć doradca podatkowy?

Wykształcenie to bardzo ważny element, od którego zależy to, czy dana osoba będzie mogła pracować, jako doradca podatkowy. Opanowanie wszystkich zagadnień dotyczących prawa podatkowego wymaga czasu, chęci i przede wszystkim zaangażowania. Nauka przyszłego doradcy podatkowego nie powinna opierać się wyłącznie na zapamiętywaniu wszystkiego w celu zaliczenia, ale również na zrozumieniu tego, co się w danym momencie uczy.

Doradca podatkowy Warszawa to zawód, do którego wykonywania konieczne jest posiadanie wykształcenia wyższego, które otworzy drogę do dalszego nabywania wiedzy. Jeżeli chodzi o kierunek, to nie jest on jasno określony, a więc doradcą podatkowym może zostać osoba, która studiowała nie tylko prawo, ale również administrację.

Kurs na doradcę podatkowego

Wykształcenie wyższe jest warunkiem do tego, aby móc dalej zdobywać wiedzę związaną z doradztwem podatkowym, ale nie jest ono wystarczające. W przypadku osób, które chcą wykonywać zawód doradcy podatkowego konieczne, jest odbycie kursu, który na koniec kończy się egzaminem.

W momencie, gdy egzamin zostanie zdany kandydat, zostaje wpisany na listę doradców podatkowych. Jest to końcowy etap, po którym możemy wykonywać wyżej wymieniony zawód. Rozpoczęcie studiów, a także w późniejszym czasie zdanie egzaminu mogą planować wyłącznie osoby posiadające zdolność do czynności prawnych, gdyż jest to jeden z warunków uzyskania kwalifikacji na doradcę podatkowego.

Gdzie może pracować doradca podatkowy?

Jeśli doradca podatkowy ma wszystkie wymagane kwalifikacje może pracować zarówno na własny rachunek, jak i w kancelarii podatkowej. To, gdzie taka osoba będzie chciała wykonywać swój zawód, jest już kwestią indywidualną.

Miejsce pracy doradcy wpływa zazwyczaj na zarobki. Osoba pracująca samodzielnie może liczyć na wyższe dochody, niż ktoś, kto będzie zatrudniony w kancelarii. Jednak bez względu na to, gdzie pracuje doradca podatkowy jego podejście do klienta oraz wykonywanie obowiązków, powinno być na jak najwyższym poziomie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Co ubrać na ślub? Garnitur, smoking a może jeszcze coś innego? Podpowiadamy!

1 października 2021

Ślub to niebywała okazja, by poczuć się jak w domu mody. Eleganckie stroje prosto jak z żurnala, podniosła i uroczysta atmosfera zostaną w pamięci na długo. Warto więc przygotować dla…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady