Kiedy stomatolog musi przeprowadzić ekstrakcję zęba? Jakie kroki należy podjąć po usunięciu zęba?

kiedy stomatolog musi przeprowadzic ekstrakcje zeba jakie kroki nalezy podjac po usunieciu zeba

Braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny, ale także mający wpływ na codzienne funkcjonowanie. Zdarza się jednak, że usunięcie zęba lub zębów jest konieczne, gdyż nie zawsze da się uratować chorego zęba. Kiedy usunięcie zębów jest konieczne i co zrobić, gdy pojawią się u nas braki w uzębieniu?

Kiedy usunięcie zęba jest niezbędne?

Idąc do gabinetu stomatologicznego z bólem zęba, liczymy na to, że dobry dentysta Wrocław przeprowadzi leczenie, a my zachowamy nasze uzębienie. Oczywiście najczęściej tak się dzieje i wychodzimy z gabinetu stomatologicznego bardzo zadowoleni. Zdarza się jednak, że zęba nie da się już uratować, a więc niezbędna jest jego ekstrakcja.

Usunięcie zęba jest konieczne w momencie, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły. Najczęściej usunięcie zębów dotyczy tych bardzo zniszczonych przez próchnicę, gdzie nawet leczenie kanałowe nie byłoby w stanie pomóc.

Należy wiedzieć, że pomimo tego, iż usunięcie zęba jest dosyć poważnym zabiegiem i budzi niepokój wśród pacjentów, można uzupełnić brakujące zęby. Co więcej, z uzupełnieniem brakujących zębów nie można zbyt długo zwlekać.

Co powinien zrobić pacjent po usunięciu zęba?

W momencie, gdy u pacjenta został przeprowadzony zabieg ekstrakcji, nie powinien on zwlekać z uzupełnieniem brakującego uzębienia. Nawet brak jednego zęba może negatywnie wpłynąć na stan jamy ustnej, a także codzienne funkcjonowanie. Co więcej, problem ten potęguje się jeszcze bardziej w chwili, kiedy usunięty został przedni ząb.

Im dłużej będziemy zwlekać z uzupełnieniem uzębienia, tym bardziej narazimy się na zanik kości. Gdy dojdzie do zaniku kości, nawet wszczepienie implantu będzie w danej chwili niemożliwe. Zabieg wszczepienia implantu musi być wtedy poprzedzony odbudową kości, aby implant się trzymał.

Czy należy bać się ekstrakcji zębów?

Jak już wiadomo, usunięcie zęba to nic przyjemnego. Jednak zwlekanie z usunięciem zęba to także niezbyt dobre rozwiązanie. Zabieg ekstrakcji pomimo tego, że może być nieprzyjemny, nie jest niebezpieczny.

Usunięcie zęba poprzedzone jest przeprowadzeniem dokładnego wywiadu z pacjentem i wykonaniem niezbędnych badań. Jeżeli wybierzemy profesjonalne centrum stomatologii Wrocław, możemy mieć pewność, że cały zabieg przebiegnie bez problemów i w przyjaznej dla pacjenta atmosferze. Niekiedy może się zdarzyć, że potrzebne będzie chirurgiczne usunięcie zęba, jednak nie dotyczy to każdego pacjenta.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Wady i zalety drzwi drewnianych mieszkaniowych

1 marca 2021

Drzwi do mieszkania w bloku wybierane są pod kątem odpowiednich właściwości izolacji akustycznej, wyglądu, a także bezpieczeństwa. W trzech słowach można scharakteryzować drzwi wejściowe do mieszkania, jako: ciche, bezpieczne i…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady