Co na ścianę w kuchni zamiast tapety? Dlaczego tapeta nie jest dobrym rozwiązaniem?

unnamed file

Nowoczesna kuchnia to nie tylko funkcjonalność, ale również jej wygląd. Jeżeli planujemy remont kuchni, warto zaprojektować ją tak, żeby przebywanie w niej było, jak najbardziej komfortowe. Należy wiedzieć, że dosyć istotnym elementem w każdej kuchni są ściany, ponieważ to właśnie one wpływają na ogólny wystrój tego miejsca.

Ściany w kuchni – co na nie położyć?

Często szukamy prostych i szybkich rozwiązań, które jeszcze bardziej ułatwią nam przeprowadzenie remontu. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ remont to trudny czas dla każdego właściciela mieszkania. Poza tym wiele osób chce przeprowadzić remont samodzielnie, więc w tym przypadku ważne jest, aby wszelkie czynności z nim związane nie były zbyt skomplikowane.

Jeżeli chcemy szybko zmienić wygląd ścian dobrym rozwiązaniem, będą wykładziny ścienne, które mają wiele zalet. Jest to dużo lepsza metoda niż tapety, które są już nieco rzadziej wybierane. W ten sposób zmienimy nie tylko wygląd ściany, ale także zabezpieczymy ją przed zabrudzeniem, a nawet wilgocią.

Dobrze położona wykładzina ścienna zapewni nam duży komfort, jeżeli chodzi o gotowanie oraz sprzątanie kuchni. Wykładzina na ścianę ma to do siebie, że można bardzo łatwo ją wyczyścić. Poza tym jest odporna na wiele czynników, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ścianę pomalowaną farbą lub wytapetowaną.

Dlaczego wykładzina ścienna jest lepsza od tapety?

Tapeta daje możliwość szybkiej zmiany wyglądu ściany, ale niestety nie jest ona tak odporna, jak wykładzina ścienna. Z tego powodu coraz więcej osób wybiera trwalszą metodę aranżacji ścian, jaką jest wykładzina. Co więcej, tapeta nie chroni przed wilgocią, a więc po pewnym czasie mogą pojawić się nieestetyczne i szkodliwe dla zdrowia plamy.

Wykładzina ścienna dzięki odporności na wilgoć może być także stosowana w innych pomieszczeniach, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się wilgoci. Oprócz tego tapetę nawet wodoodporną czasem jest ciężko wyczyścić, a nawet zdarza się, że usunięcie niektórych plam nie będzie już możliwe.

Czy wykładzina to jedyne rozwiązanie?

Istnieje wiele innych możliwości, jeżeli chodzi o aranżację ścian. Oznacza to, że nie musimy wybierać wyłącznie wykładziny, chociaż w porównaniu z innymi sposobami jest ona najlepsza. Każda decyzja powinna być dobrze przemyślana, gdyż remont to nie tylko poświęcony czas, ale również wydatki, które często nie są małe.

Obecne wykładziny sprawdzą się idealnie w każdej kuchni nawet tej nowoczesnej. Odpowiednie połączenie i dopasowanie do siebie wszystkiego to gwarancja, że będziemy zadowoleni z przeprowadzonego remontu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Wady i zalety drzwi drewnianych mieszkaniowych

1 marca 2021

Drzwi do mieszkania w bloku wybierane są pod kątem odpowiednich właściwości izolacji akustycznej, wyglądu, a także bezpieczeństwa. W trzech słowach można scharakteryzować drzwi wejściowe do mieszkania, jako: ciche, bezpieczne i…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady