Co ubrać na ślub? Garnitur, smoking a może jeszcze coś innego? Podpowiadamy!

unnamed file 5

Ślub to niebywała okazja, by poczuć się jak w domu mody. Eleganckie stroje prosto jak z żurnala, podniosła i uroczysta atmosfera zostaną w pamięci na długo. Warto więc przygotować dla siebie elegancki i unikalny strój, który pozwoli na swobodę ruchów. Co ubrać na ślubną ceremonię? Garnitur, frak, a może smoking? 

Garnitur weselny — uniwersalna i ponadczasowa elegancja 

Garnitur ślubny jest ponadczasowy i chętnie wybierany przez mężczyzn. W wersji weselnej może być zarówno jednorzędowy, jak i dwurzędowy. Ten weselny powinien być gładki i w stonowanych kolorach: grafitowy, granatowy lub ciemnoniebieski.

Czarne garnitury są zarezerwowane raczej dla uroczystości pogrzebowych, co więcej, czarny garnitur do ślubu będzie mocno kontrastował z bielą sukni panny młodej, co może wywołać nieco komiczny „efekt pingwina”.

Jaki garnitur będzie najbardziej pasował do białej sukni? Zdecydowanie stalowy granat! Ten kolor nie tylko ożywi surową biel i złagodzi jej rysy, ale przede wszystkim nada stylizacji Pana młodego szlachetnych rysów. Pod granatowy garnitur można włożyć błękitną koszulę, a do kieszeni schować błękitną lub granatową poszetkę.

Smoking — bogactwo i przepych w weselnym wydaniu

Smoking uszyty z wysokojakościowej wełny to elegancja znana z XIX-wiecznych salonów. Trudno się dziwić, że dziś smoking uchodzi za jedną z najbardziej wytwornych męskich stylizacji. Jeśli zdecydujecie się na smoking weselny, pamiętajcie o obowiązkowym pasie smokingowym i wiązanej muszce.

Do butonierki można też włożyć żywy kwiat. Wybierając smoking jako część weselnej garderoby, warto wiedzieć, że nosi się go dopiero po zmroku, gdyż jak wskazuje tradycja, smoking to strój wieczorowy.

Żakiet i stroller — modne alternatywy męskiego ubioru weselnego

Męski żakiet, czyli tzw. jaskółka, to zdecydowana alternatywa dla smokingu. Można go założyć do kościoła czy urzędu.  Do żakietu obowiązkowe są spodnie sztuczkowe z wysokim stanem, opierające się na szelkach (szerokie prążkowane nogawki) w kolorze szarym i kamizelka pod spodem. 

Stroller to elegancka część  garderoby męskiej, którą można usytuować pomiędzy żakietem a marynarką, która przypomina swoim wyglądem tę od garnituru — jedno lub dwurzędowa, utrzymana w ciemnej tonacji kolorystycznej.

Tym, co łączy stroller i żakiet, to pozostałe części garderoby, takie jak spodnie sztuczkowe, kolorowa kamizelka (szara, srebrna lub błękitna) pod spodem i krawat (nie muszka!) w barwach szarości, srebra lub błękitu. Do strollera obowiązkowe są czarne, eleganckie buty. 

 

Może spodobać Ci się również:

Smoking szyty na miarę idealny na elegancki bankiet firmowy

Smoking szyty na miarę idealny na elegancki bankiet firmowy

1 grudnia 2020

Biznes to nie tylko siedziba firmy i rozmowy z kontrahentami w godzinach pracy. Coraz częściej podjęcie dobrej współpracy zależne jest od umiejętności zaprezentowania się na eleganckim przyjęciu. Wiele rozmów biznesowych,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady