Drzwi zewnętrzne. Aluminium, drewno, stal, a może hybryda?

unnamed file 2

Drewno, stal i aluminium, a także zwykłe PCV to najbardziej popularne materiały z których wykonuje się wrota do domostwa. Każdy rodzaj ma wiele zalet i unikalnych właściwości. Każdy, jednocześnie, ma swoje niedoskonałości, a tym samym nie jest w stanie spełnić wszystkich wymogów kupującego.

Drzwi wejściowe do mieszkania lub domu wymagają zastosowania takiego materiału, który połączy zalety i zniweluje wady każdego z użytych materiałów. Jest to do osiągnięcia poprzez odpowiednie połączenie i stworzenie hybrydowych drzwi zewnętrznych.

Czym są drzwi hybrydowe?

Właściwości drewna są dobrze znane. Cechuje je lekkość i mała rozszerzalność cieplna. Drewniane drzwi są sztywne, a także można, dzięki nim, uzyskać doskonały efekt wizualny. Jednakże mają jedną zasadniczą wadę. Wymagają szeregu zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacji. Nie są odporne na warunki atmosferyczne i bez odpowiedniej impregnacji niszczeją.

Drewno wykorzystać można łącząc je ze stalą ocynkowaną i aluminium. Wówczas, to co piękne i spełniające wymogi zostanie, natomiast odporność na szereg szkodliwych czynników wzrośnie. Drewno w drzwiach hybrydowych obłożone jest aluminium, a tym samym jego wytrzymałość jest większa.

Właściwości hybrydowych drzwi

Estetyka stalowych drzwi zewnętrznych dobrze sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Jednakże nie do końca będzie pasowała do domu w stylu rustykalnym, gdzie króluje drewno. Drzwi aluminiowe lub stalowe posiadają przede wszystkim dużą wytrzymałość oraz niską przepuszczalność ciepła. Tylko łącząc konstrukcyjne stal z oprawą drewnianą można osiągnąć dobre efekty zabezpieczenia domu nie ponosząc przy tym strat na cieple i wyglądzie.

Drzwi hybrydowe sprawdzą się tak w nowoczesnych aranżacjach jak i w stylu retro. Technologia pozwalająca na stworzenie idealnego wzorca gwarantującego dobrą izolację opiera się na wykorzystaniu piany poliuretanowej, jako wypełniacza. To decyduje o zachowaniu drewnianego piękna elementów, stalowej wytrzymałości i dobrej izolacji termicznej.

Koszt drzwi hybrydowych

Cena drzwi w dużej mierze zależy od wymagań względem ich właściwości. Wiadomo, że drzwi zewnętrzne muszą być odporne na działania niepożądanych gości, jak również na czynniki atmosferyczne. W zależności na to, co jest dla kupującego priorytetem wybiera odpowiedni rodzaj drzwi.

Sięgając po projekt drzwi hybrydowych można w jednej cenie uzyskać wszystko. Konkurencyjność takiej oferty bazuje na niższych kosztach produkcyjnych i zachowaniu lepszych efektów. Warto zainwestować w porządne drzwi hybrydowe, mając na uwadze, że będzie to wielofunkcyjna ochrona domu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Jak szkło matowe jest produkowane?

1 marca 2021

Nie wszystko złote co się błyszczy. To oczywiście parafraza słynnego powiedzenia, która jednak znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tak jak do łask wracają matowe lakiery samochodowe, tak i przy produkcji butelek…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady