Jak wybrać dobre buty trekkingowe?

unnamed file 3

Buty trekkingowe to obuwie przeznaczone do wędrówek na różnym poziomie trudności, bardzo często po wymagających terenach, na przykład górskich. Dobre, wygodne buty to podstawa, jeżeli zależy nam na maksymalnym komforcie podczas wędrówek. Jakie wybrać i czym się kierować podczas takich zakupów?

Odpowiednie buty trekkingowe

Buty do chodzenia po trudnym terenie mają do spełnienia wiele funkcji, bo muszą ochronić stopy przed trudną nawierzchnią, powinny też amortyzować wstrząsy, odprowadzać wilgoć, zapewniać dobrą przyczepność, a także gwarantować odpowiedni komfort termiczny. To, dlatego wybór obuwia nie może być przypadkowy i nie można brać pod uwagę wyłącznie ceny. 

Dobrym rozwiązaniem będą na przykład buty trekkingowe north face, znanej i cenionej marki, która specjalizuje się w produkcji obuwia przeznaczonego w góry i nie tylko. Choć w tym wypadku ceny będą z pewnością wyższe, to jakość butów, bez wątpienia będzie lepsza. 

Niskie czy wysokie buty trekkingowe?

Chociaż wiele osób jest zdania, że jedyne buty, które sprawdzą się w góry to wysokie trapery, niekoniecznie tak jest. Współczesna technologia sprawia, że z powodzeniem można znaleźć również niskie buty trekkingowe, które bardzo dobrze sprawdzą się w trudnym terenie i będą również skuteczne.

Oczywiście w tym przypadku jest większe ryzyko przedostania się do wnętrza butów na przykład błota, ale oprócz tego, są równie wygodne i dobrze zabezpieczają stopy przed urazami. Poza tym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niskie buty, będą po prostu lżejsze. 

Buty z membraną

Buty trekkingowe powinny zapewniać komfort w każdych warunkach, także podczas deszczowych dni. To, dlatego obuwie zaopatrzone w membranę umieszczoną pomiędzy zewnętrznym materiałem cholewki a podszewką, to bardzo dobry wybór.

Membrana odpowiada za wodoodporność butów i warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. W tym wypadku trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że membrana w jakimś stopniu będzie zmniejszać przepuszczalność powietrza, a więc nie będzie zbyt dobrze odprowadzać potu. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich miesiącach zazwyczaj chodzimy po górach. Jeżeli podróżujemy głównie latem, membrana niekoniecznie będzie nam potrzebna. 

Zakup butów trekkingowych musi być bardzo dobrze przemyślany, aby później nie żałować. Tylko wtedy wycieczki po trudnym terenie będą przyjemne i ciekawe. Dobrej jakości obuwie to podstawa, inaczej będziemy się męczyć, co więcej będziemy narażeni na kontuzję. Nigdy nie decydujmy się na wyjazd w góry bez odpowiedniego obuwia. 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Drzwi zewnętrzne ze stali i aluminium. Zalety i wady

1 czerwca 2021

Drzwi wejściowe powinny być szczelne, ciche i bezpieczne. Te czynniki muszą być brane priorytetowo pod uwagę przy wyborze stolarki drzwiowej. Mieszkanie lub dom jest miejscem, w którym możemy się relaksować…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady