Jakie cechy powinien mieć rekruter? Firma rekrutacyjna opowiada o idealnym pracowniku

Jakie cechy powinien mieć rekruter? Firma rekrutacyjna opowiada o idealnym pracowniku

Rekruter potencjonalnych pracowników to szczególnie ważna osoba w każdej firmie. Przecież to od niego zależy, jakich pracowników zatrudni, a co za tym idzie – czy firma odniesie sukces, czy niestety nie. W związku z czym warto jest uważnie przeczytać, jakie cechy charakteru, umiejętności, zdolności i wiedza powinny charakteryzować naszego rekrutera lub co jeszcze musimy poprawić, aby zostać profesjonalnym rekruterem.

Zarys rekrutera

Rekruter nie musi być ekspertem w dziedzinie, w której prowadzi proces rekrutacji i tworzy własną bazę kandydatów. Gdyby był, nie zatrudniłby na to stanowisko, ale pracowałby na to. Ponadto musi znać specyficzne terminy używane w danej dziedzinie. Ważne jest, aby wiedzieć, co oznaczają te terminy – jeden z najgorszych błędów – aby używać zwrotów, gdy nie wiemy, co one znaczą. W efekcie bardzo cierpi komunikacja podczas rekrutacji – przedstawia firma rekrutacyjna.

Oczywiście jako młodszy rekruter nie zdobędziesz wiedzy branżowej od razu. Dlatego poczytaj o branży, w której zatrudniasz, komunikuj się z osobami w firmie, które zajmują podobne stanowiska, bądź w kontakcie z przyszłym szefem kandydata. Dzięki wiedzy technicznej będziesz idealnym partnerem do rozmowy kwalifikacyjnej dla swojego kandydata.

Przebieg rozmowy

Ciekawość to jedna z najważniejszych cech rekrutera. Twoim głównym zadaniem jako rekrutera jest jak najwięcej dowiedzieć się o kandydacie, abyś mógł zdecydować, czy nadaje się on na dane stanowisko. Dlatego dobry rekruter powinien być interesujący. Dzięki temu podczas rozmowy będziesz kierować się prawdziwą chęcią spotkania się z kandydatem i zdobycia wszystkich niezbędnych informacji o nim – dodaje firma rekrutacyjna.

Jednak ciekawość służy nie tylko kandydatowi. Ta funkcja jest również niezbędna podczas kontaktu z kierownikiem ds. rekrutacji. Dzięki temu dobry rekruter będzie chciał wiedzieć jak najwięcej o stanowisku lub firmie, dla której rekrutuje. Znajomość wyzwań w tej pracy, z czym kandydat się spotka, jakie możliwości daje ta praca – wszystko to pozwoli Ci lepiej dobrać kandydata do propozycji, a także pozwoli dobrze zaprezentować jego kandydata.

Podsumowanie

Po pierwsze, każdy rekruter musi mieć bardzo dobrze rozwinięte umiejętności psychologiczne oraz znajomość metod psychologicznych przydatnych podczas rekrutacji. Taki rekruter powinien umieć określić naturalne miejsce dla pracownika w grupie, najlepszą dla niego rolę w firmie rekrutacyjnej.

Ponadto muszą umieć opisać osobę, jej cechy osobowości i charakter wyłącznie na podstawie jej ubioru, zachowania i pisma. Tutaj pomogą nam różne szkolenia dotyczące doboru personelu zajmującego się tymi problemami.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co to jest fotoodmładzanie? Poradnik dla zainteresowanych

1 stycznia 2021

Znieczulenie nie jest stosowane w leczeniu fotoodmładzania twarzy. Aby zminimalizować dyskomfort, stosowane są tylko specjalne przewodzące żele ochronne. Chociaż niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort termiczny podczas zabiegu, skóra poddawana…

Czytaj więcej