Jakie firanki do pokoju dziennego?

unnamed file 2

Firany stanowią jedną z popularniejszych dekoracji okiennych. Odpowiednio dobrane mogą okazać się świetną ozdobą pomieszczenia, jednak trzeba wiedzieć, jakie wybrać, aby były stylowe i praktyczne. Jakie firanki do salonu będą dobrym rozwiązaniem?

W stylu aranżacji wnętrza

Wybrane firanki do pokoju dziennego muszą po prostu do niego pasować. Kluczowe jest to, aby dobrze współgrały w wybraną aranżacją wnętrza. Oczywiście walory estetyczne to jedno, ale firanki powinny spełniać również funkcję praktyczną. W zależności od potrzeb mogą chronić nas przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, mogą przepuszczać mniej lub więcej światła, w zależności od tego, jakie mamy preferencje. 

Obecnie odchodzi się od ciężkich, zdobionych firan, na rzecz bardziej zwiewnych, lekkich materiałów, które dodają pokojowi niebanalnego charakteru. W klasycznym salonie sprawdzą się firany o tradycyjnych wzorach, w bardziej nowoczesnych wnętrzach, lepszą opcją będą materiały minimalistyczne. 

Firanki do małego i dużego salonu

W dużym pokoju dziennym można postawić na grubsze, długie tkaniny, które dodadzą wnętrzu elegancji. W małych przestrzeniach lepiej sprawdzą się proste firanki o gęstszym splocie, które zapewnią intymność, jednocześnie nie będą przytłaczać pomieszczenia. 

Pamiętajmy, że firanki to nie jedyne rozwiązanie, bo równie dobrze można zdecydować się na stylowe rolety rzymskie, drewniane lub plisowane, które prezentują się równie efektownie i modnie. Ważne jest to, aby wybrać dekoracje okienne, które będą dobrze współgrać z wystrojem, ale będą również praktyczne tj. ochronią nas przed wzrokiem sąsiadów, przechodniów, a także 

Firanki na wymiar 

Jeżeli nie znajdziemy w sklepie odpowiednich firanek do swojego salonu, dobrym rozwiązaniem będzie kupienie odpowiedniej tkaniny i udanie się do krawcowej, która wykona dla nas firany na wymiar. To bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na dopasowanie firanek do indywidualnych potrzeb.

Firany na zamówienie to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku posiadania większego salonu. Wówczas można dopasować je do swoich wymagań, rozmiaru okien oraz aranżacji pokoju. 

Dekoracje okienne w formie firanek mogą odmienić wnętrze nie do poznania, dlatego bez wątpienia warto rozważyć taką ozdobę okienną.

 

Może spodobać Ci się również:

Jakie cechy powinien mieć rekruter? Firma rekrutacyjna opowiada o idealnym pracowniku

Jakie cechy powinien mieć rekruter? Firma rekrutacyjna opowiada o idealnym pracowniku

1 grudnia 2020

Rekruter potencjonalnych pracowników to szczególnie ważna osoba w każdej firmie. Przecież to od niego zależy, jakich pracowników zatrudni, a co za tym idzie – czy firma odniesie sukces, czy niestety…

Czytaj więcej