Smoking szyty na miarę idealny na elegancki bankiet firmowy

Smoking szyty na miarę idealny na elegancki bankiet firmowy

Biznes to nie tylko siedziba firmy i rozmowy z kontrahentami w godzinach pracy. Coraz częściej podjęcie dobrej współpracy zależne jest od umiejętności zaprezentowania się na eleganckim przyjęciu. Wiele rozmów biznesowych, a także kluczowe decyzje podejmowane są na rautach, bankietach i innych uroczystościach biznesowych. 

Dobór odpowiedniego stroju na wieczór to więcej niż połowa sukcesu firmy. Rekomendowany na uroczystą okazję będzie elegancki smoking. W najbardziej ekstremalnych sytuacjach zamówić trzeba będzie frak szyty na miarę. 

Wybór stroju zaznaczony na zaproszeniu

Elegancki bankiet, na którym buduje się wizerunek firmy i kooperuje z wieloma potencjalnymi klientami jest uroczystością obejmującą ścisłe normy savoir vivre. Początek przygotowań należy zacząć od odpowiedniego odczytania zaproszenia. Można w ten sposób uniknąć dużego faux pas i skazania się od pierwszego wrażenia na niepowodzenie.

Zaproszenie zawiera kluczowe informacje, takie jak miejsce, godzina i obowiązująca forma. Już wieczorna pora, a także reprezentacyjne miejsce spotkania podpowiada, że należy zadbać o odpowiedni wygląd. Sformułowanie „black tie” oznacza, że wymagany jest klasyczny strój wieczorowy, czyli smoking.

Bankiet firmowy należy do najbardziej uroczystych okazji i klasyczny zestaw, czyli śnieżnobiała koszula, mucha i czarny smoking wraz z dobrze dobranymi dodatkami sprawi doskonałe wrażenie. Obowiązkowo klapy marynarki powinny być jedwabne, koszula posiadać podwójny mankiet, a całość wykonana musi być z wysokogatunkowych materiałów.

Bankiet na świeżym powietrzu

Latem, często organizuje się bankiet w plenerze. Piękne, kwitnące ogrody kuszą i oferują niebywałą atmosferę takiego przyjęcia. Wówczas warto czarny smoking zastąpić eleganckim granatowym, wszak jaśniejsze kolory latem i na świeżym powietrzu dobrze wpasowują się w kanon dress codu letniego. Pamiętać wypada, że granat doskonale połączy się z białą koszulą oraz czarnymi dodatkami: muchą i butami, co nada całości elegancji.

Smoking to nie wszystko

Smoking powinien być uzewnętrznieniem charakteru eleganckiego mężczyzny. Ubiór nie ozdobi człowieka niepotrafiącego zachować się adekwatnie do sytuacji. Znajomość zasad savoir vivre w każdym elemencie od podawania dłoni po spożywanie eleganckich potraw jest niezbędnym czynnikiem determinującym sukces.

Strój wieczorowy ma jasno określone kryteria, tak samo jak zasady zachowania. Wysoka kultura osobista, dobre rozeznanie, takt i umiar ubrane w wyjątkowy strój, jakim jest smoking pozwoli na dobrą zabawę i wykorzystanie wszystkich atutów dżentelmena – biznesmena.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jakie kwalifikacje musi mieć doradca podatkowy? Jaką formę zatrudnienia może wybrać doradca podatkowy?

1 grudnia 2021

Doradca podatkowy to osoba, która zajmuje się udzielaniem porad związanych z prawem podatkowym. Wbrew pozorom z usług doradcy podatkowego korzysta wiele osób, które nie do końca znają przepisy prawa podatkowego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady