Po co dentysta zatruwa ząb? Czy zabieg ten jest bezpieczny u każdego?

unnamed file

Leczenie stomatologiczne zazwyczaj składa się z kilku etapów. Nie zawsze samo założenie plomby rozwiązuje problem. Niekiedy może okazać się konieczne zatrucie zęba, aby prowadzone leczenie było skuteczne. W jakim celu zatruwa się zęba i dlaczego jest ono tak ważne?

Zatrucie zęba – kiedy jest konieczne?

Idąc do stomatologa, należy mieć świadomość tego, że na jednej wizycie może się nie skończyć. To czy od razu zostanie założona plomba, zależy przede wszystkim od stanu zęba. Zatrucie zęba ma na celu leczenie zapalenia miazgi.

Oczywiście, zanim lekarz stomatolog przystąpi do założenia trucizny, musi skierować pacjenta na rtg zębów Białystok. W innym przypadku specjalista nie mógłby sprawdzić, co dzieje się w środku zęba. Takie badanie jest wykonywane dosyć często u większości osób korzystających z usług dentystycznych.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że dentysta nie popełni żadnego błędu. Zatrucie zęba jest konieczne wtedy, gdy na czas nie udamy się do stomatologa. Postępująca próchnica powoduje powstanie stanu zapalnego, wywołanego przez bakterie, co jest wskazaniem do zatrucia.

Leczenie u kobiet w ciąży

Ciąża to czas, kiedy jeszcze bardziej trzeba zadbać o stan uzębienia. Próchnica może mieć negatywny wpływ zarówno na kobietę, jak i jej nienarodzone dziecko, dlatego też nie można lekceważyć bolących zębów. Jeżeli zaistnieje taka konieczność dentysta z pewnością, zdecyduje o zastosowaniu specjalnej pasty, która zatruje zęba.

Należy jednak pamiętać, aby poinformować lekarza o ciąży zwłaszcza wtedy, gdy jest ona jeszcze niewidoczna. Jest to bardzo ważne, jeśli trzeba będzie wykonać rtg zęba. W takiej sytuacji zachowuje się dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Co więcej, zabieg zatrucia zęba można także przeprowadzić u kobiety karmiącej piersią. Wtedy trzeba pojawiać się w gabinecie stomatologicznym w wyznaczonym terminie, ponieważ niezbędne będzie dalsze leczenie.

Czy zatrucie zęba boli?

Obecnie pacjenci mogą liczyć na znieczulenie miejscowe, które poprawia komfort każdego, kto znajduje się na fotelu w gabinecie stomatologicznym. Jednak pomimo tego, że zabieg może być bezbolesny, musimy liczyć się z późniejszymi dolegliwościami bólowymi.

Niekiedy pacjent może nie odczuwać żadnego dyskomfortu, ale zdarza się również, że trzeba sięgnąć po środki przeciwbólowe. Ból jest spowodowany podrażnieniem miazgi, w której toczy się stan zapalny.

To przez ile czasu będziemy odczuwać ból jest kwestią indywidualną. Na szczęście jest to stan przejściowy, a więc osoba z zatrutym zębem w końcu poczuje się lepiej.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak dotrzeć do klienta przez social media? Czy to dobry sposób na pokonanie konkurencji?

1 maja 2021

Dotarcie do klienta to czasem trudna droga dla wielu przedsiębiorców. Pomimo tego, że istnieje dużo możliwości, które w tym pomagają, trzeba wiedzieć jakie odpowiednie podjąć kroki. Jednym ze sposobów na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady