Drzwi zewnętrzne do mieszkania, czym muszą się charakteryzować?

unnamed file 4

Nad tym, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do mieszkania zastanawia się wielu właścicieli lokali mieszkalnych usytuowanych w hałaśliwych blokach wielorodzinnych. Oczywiste jest, że, aby w mieszkaniu było odpowiednio cicho, należy wybrać drzwi o odpowiednich parametrach izolacyjnych. Jednakże, nie tylko to jest istotne przy wyborze stolarki drzwiowej.

Istotne jest, by przy okazji określania, jak mają wyglądać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, określić również wszystkie ich parametry techniczne. Wśród nich wyróżnić należy odporność materiałową na uszkodzenia, klasę bezpieczeństwa, a także termoizolację.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – ciche i ciepłe

Wśród wielu ofert producentów drzwi zewnętrznych należy dobrze się rozejrzeć, by wybrać model o odpowiednich parametrach i nie przepłacić przy tym. Istotne jest, by drzwi wejściowe w wersji standardowej były wyprodukowane z materiałów szczelnych oraz dobrze izolujących dom przed hałasem. Tu warto zwrócić uwagę na hybrydowe drzwi, które są wykonane z drewna, blachy ocynkowanej oraz PCV. Gwarantuje to zachowanie niskiego współczynnika przenikania ciepła, a także dobrej izolacji akustycznej.

Kolejną rzeczą istotną przy izolacji jest wypełnienie skrzydła drzwiowego oraz elementów takich jak rama, czy ościeżnica. Pamiętać warto, że dobrym izolatorem jest piana PUR, która zapewnia szczelność na wiele lat użytkowania.

Bezpieczne drzwi zewnętrzne, czyli jakie?

Kwestia bezpieczeństwa domu jest zdecydowanie kluczowa przy wybieraniu drzwi wejściowych. Tu, poza materiałami wykończeniowymi i konstrukcją należy zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń. Szereg wkładek antywłamaniowych oraz elementów wewnętrznych drzwi muszą dobrze chronić dom przed włamaniem.

Warto zwrócić uwagę na wysoką wytrzymałość skrzydła drzwiowego i zawiasów, a także odpowiednie zabezpieczenie ościeżnicy. Drzwi antywłamaniowe do mieszkania musza posiadać odpowiednią klasę bezpieczeństwa, która jest wyszczególniona w specyfikacji modelu.

Wygląd i wytrzymałość na zniszczenie drzwi do mieszkania

Mieszkanie w bloku wielorodzinnym musi posiadać drzwi wytrzymałe nie tylko na włamanie, ale również na przypadkowe zarysowanie, czy mocniejsze uderzenia. Jest to środowisko, gdzie takie zjawiska występują, a w związku z tym materiał na wybranych drzwiach powinien być na to wyjątkowo odporny i wytrzymały.

Tu warto nadmienić, że drzwi hybrydowe z zewnętrzną warstwą z blachy dają gwarancję wieloletniego użytkowania bez uszkodzeń. Przy tym są to drzwi, które wyglądem przyciągają wzrok nadając wejściu eleganckiego i designerskiego wyglądu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Drzwi antywłamaniowe, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?

1 czerwca 2021

Szereg rozwiązań technologicznych wprowadzają producenci do swoich modeli drzwi wejściowych, aby spełniały wysokie wymagania pod względem bezpieczeństwa. Poza oczywistym dodatkowym wyposażeniem antywłamaniowym, drzwi takie powinny same w sobie być konstrukcjami…

Czytaj więcej